حمایت نایب‌رئیس کمیسیون قضایی مجلس از تعیین ظرفیت برای آزمون وکالت
حمایت نایب‌رئیس کمیسیون قضایی مجلس از تعیین ظرفیت برای آزمون وکالت
حمایت نایب‌رئیس کمیسیون قضایی مجلس از تعیین ظرفیت برای آزمون وکالتتاریخ انتشار : 9:37 1396/2/14


آزمون وکالت 

برای شرکت در حرفه ای ترین کلاسها و آزمونهای آمادگی وکالت با شماره های موجود در انتهای مطلب تماس بگیرید.

 نظر معاونت قوانین در خصوص نسخ تبصره قانون کیفیت اخذ پروانه مشورتی است و لازم الاتباع نیست.

به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با حضور در کانون وکلای دادگستری کرمان، با اعضای هیأت مدیره کانون دیدار و بیان کرد: نقش وکلای دادگستری در دفاع از حقوق شهروندان و احقاق حقوق مردم در مراجع قضایی امری انکارنشدنی است و به دلیل حساسیت بالای شغل وکالت، هر کسی نمی‌تواند با داشتن حداقل شرایط مشغول به وکالت شود.

یحیی کمالی‌پور بیان کرد: نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نظر معاونت قوانین در خصوص نسخ تبصره قانون کیفیت اخذ پروانه مشورتی است و لازم الاتباع نیست.

وی افزود: در صورتی که قایل به استفساریه باشیم لازم است موضوع در مجلس مطرح شود تا رنگ قانون گرفته و جنبه اجرایی پیدا کند و در این صورت، نظری که در رابطه با نسخ ضمنی مطرح شده صرفا جنبه مشورتی دارد.آزمون وکالت.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آزمون وکالت نباید آنقدر سهل و ساده باشد که هر کسی با هر شرایطی بتواند وارد این حرفه شود و از سویی نباید به اندازه‌ای سختگیرانه باشد که میزان جذب افراد کاهش یابد.

وی بیان داشت: دست‌های پشت‌پرده‌ای مجموعه مستقل حقوقی وکالت را نشانه رفته‌اند و برخی نیز با حرف‌ها و یا عملکردهای خود این هجمه‌ها را بیشتر می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: در این کشاکش بحران‌ها وظیفه ما این است که با عقلانیت و تدبیر همانند بحث استقلال وکلا حرکت کنیم و نقش اساسی خود را ایفا نماییم.

وی یادآور شد: بسیاری از دانش‌آموختگان حقوق که پس از زحمات فراوان و گذراندن آزمون و دوره کارآموزی موفق به کسب پروانه وکالت می‌شود ممکن است به دلیل نداشتن توانایی مالی برای تمدید پروانه خود و یا پرداخت مالیات مجبور به انجام فعالیت‌های غیرمرتبط با حوزه تحصیلی خود شود.

کمالی‌پور تصریح کرد: وکالت شغل بسیار خطیری است و در زمینه ضرورت استفاده از علم و تخصص وکیل دادگستری در دادگاه‌ها و نقش موثری که وکلا در کاهش اطاله دادرسی می‌توانند ایفا کنند هیچ‌گونه شک و شبه‌ای وجود ندارد.آزمون وکالت.

نماینده مردم جیرفت و عبنرآباد در مجلس دهم تصریح کرد: ما به عنوان فارغ‌التحصیلان رشته حقوق نسبت به دفاع از شأن و جایگاه وکلا مدیون هستیم  و حتما لازم است آزمون وکالت برگزار شود و ظرفیت‌ها کارشناسی شده تعیین شوند و از کمیسیون قضایی مجلس نیز نتیجه‌ای جز این بیرون نخواهد آمد اما لازم است مصلحت‌ها را بیشتر مد نظر قرار دهیم و در فضای اعتدالی و آرمانی به موضوعات بنگریم.آزمون وکالت.

 

 

جهت عضویت در کانال تلگرام گروه آموزشی حسن زاده از طریق تلفن همراه بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

https://telegram.me/vakilrahnama1

 

راهنما :

جهت عضویت ابتدا نرم افزار تلگرام را بر روی کامپیوتر یا گوشی خود نصب نمایید

سپس از روی گوشی یا کامپیوتر خود نسبت به کلیک کردن بر روی لینک اقدام نمایید

و پس از ورود به کانال گروه آموزشی حسن زاده بر روی  Join  کلیک نمایید.

 

 

در موارد خاص می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

آقای محمد جواد حسن زاده : ۰۹۱۵۱۰۵۱۹۴۵

۰۵۱-۳۸۶۷۱۱۸۵ دپارتمان حقوق

آدرس :مشهد دانشجو ۱۰ پلاک ۲۹

موسسه آموزش عالی آزاد فناوران توس