معافيت‌های ۱۷ گانه مالیات برارزش افزودهتاریخ انتشار : 11:6 1396/7/19


 معافيت‌های ۱۷ گانه مالیات برارزش افزوده

🔹۱ . محصولات كشاورزي كه هنوز فرآوري نشده‌اند

🔹۲ . دام و طيور زنده، آبزيان، زنبور عسل و نوغان

🔹۳ . انواع كود، سم، بذر و نهال

🔹۴ . آرد خبازي، نان، گوشت، قند، شكر، برنج، حبوبات و سويا، شير، پنير، روغن نباتي و شير خشك مخصوص تغذيه كودكان

🔹۵ . كتاب، مطبوعات، دفاتر تحرير و انواع كاغذ چاپ و تحرير و مطبوعات

🔹۶ . كالاهاي اهدايي به‌صورت بلاعوض به وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتي و نهادهاي عمومي غيردولتي با تأييد هيأت وزيران و حوزه‌هاي گيرنده هدايا

🔹۷ . كالاهايي كه همراه مسافر و براي استفاده شخصي تا ميزان معافيت مقرر طبق مقررات صادرات و واردات وارد كشور مي‌شود مازاد بر آن طبق مقررات اين قانون مشمول ماليات خواهد بود.

🔹۸ . اموال غيرمنقول

🔹۹ . انواع دارو، لوازم مصرفي درماني، خدمات درماني (انساني، حيواني، گياهي) و خدمات توانبخشي و حمايتي

🔹۱۰ . خدمات مشمول ماليات بر درآمد حقوق، موضوع قانون ماليات‌هاي مستقيم

🔹۱۱ . خدمات بانکی و اعتباری بانکها،موسسات و تعاونیهای اعتباری و صندوق های قرض الحسنه مجاز و خدمات معاملات و تسویه اوراق بهادار و کالا در بورسها و بازارهای خارج از بورس.

□ الحاقی : تمامی درآمدهای صندوق سرمایه گذاری در چارچوب این قانون و تمامی درآمدهای حاصل از سرمایه گذاری در اوراق بهادار موضوع بند(۲۴) ماده(۱) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۴ و درآمدهای حاصل از نقل و انتقال این اوراق یا درآمدهای حاصل از صدور و ابطال آنها

🔹۱۲ . خدمات حمل‌ونقل عمومي و مسافري درون و برون‌شهري جاده‌اي، ريلي، هوايي و دريايي

🔹۱۳ . فرش دستباف

🔹۱۴ . انواع خدمات پژوهشي و آموزشي كه طبق آيين‌نامه‌اي كه با پيشنهاد مشترك وزارتخانه‌هاي علوم تحقيقات و فناوري، امور اقتصادي و دارايي، بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، آموزش و پرورش و كار و امور اجتماعي ظرف مدت ۶ ماه از تاريخ تصويب اين قانون به تصويب هيأت وزيران مي‌رسد.

🔹۱۵ . خوراك دام وطيور

🔹۱۶ . رادار و تجهيزات كمك ناوبري هوانوردي ويژه فرودگاه‌ها براساس فهرستي كه به پيشنهاد مشترك وزارت راه و ترابري و وزارت امور اقتصادي و دارايي تهيه و ظرف مدت ۶ ‌ماه از تاريخ تصويب اين قانون به تصويب هيأت وزيران مي‌رسد.

🔹۱۷ . اقلام با مصارف صرفا دفاعي (نظامي و انتظامي) و امنيتي براساس فهرستي كه به پيشنهاد مشترك وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و وزارت امور اقتصادي و دارايي تهيه مي‌شود و به تصويب هيأت وزيران مي‌رسد.