چگونه می توان کارنامه های آزمون های آزمایشی را مشاهده کرد؟
شرکت کنندگان در آزمون های آزمایشی می توانند با کلیک بر روی بخش «ورود» در سایت وکیل راهنما و درج نام کاربری و کلمه عبور ارائه شده به هر یک از داوطلبان، کارنامه تحلیلی آزمون خود را مشاهده و دریافت نمایند.
با توجه به اینکه سازمان سنجش پاسخ سوال شماره 3 را گزینه 4 اعلام نموده، مگر می شود ملک جدا از حق ارتفاق واگذار گردد با توجه به اینکه در قانون مدنی ماده 93 زیرنویس 3 به این مطلب هم اشاره شده است.
حق ارتفاق از مصادیق حقوق عینی قائم به ملک است و جدای از ملک قابل انتقال نمی باشد.
آیا آزمون سردفتری اسناد رسمی در سال 94 برگزار می شود؟ منابع آن چیست؟
آزمون سردفتری اسناد رسمی در سال 94 برگزار می شود و برای آن مطالعه همان منابع آزمون وکالت (حقوق مدنی، حقوق تجارت، حقوق جزا) به علاوه حقوق ثبت و ادبیات فارسی و عربی لازم است.
برای آزمون تشریحی قضاوت چه منابعی باید مطالعه گردد؟
با توجه به مدت کوتاه فاصله زمانی میان آزمون تستی و آزمون تشریحی قضاوت، بهترین کار مرور مجدد خلاصه برداری هایتان است؛ البته به صورت مفهومی.
سلام . مهدی هستم از خراسان شمالی؛ کارشناسی فقه و مبانی حقوق دارم . کارشناسی ارشد حقوق جزا از دامغان . متاسفانه هنوز برای آزمون وکالت شروع نکردم . آیا شروع کنم به آمادگی می رسم. کار من جوری هست که روز وقت ندارم. باید چی و از کجا بخونم . ممنون از راهنمایی شما
پاسخ استاد محمدی به شما: به نام خدا سلام باتوجه به شدید و نزدیک شدن رقابت در آزمون وکالت در مقایسه با سال های قبل و همچنین با توجه اینکه این آزمون به عنوان پرجمعیت ترین آزمون رشته ای در کشور می باشد، حقیقت این است که شما از آنهایی که قصد منجز به قبولی دارند، مقداری عقب تر هستید. ابتدا باید با تلاش جدی این مسئله را جبران کنید. پیشنهاد بنده با توجه به گرایش تحصیلی شما (حقوق جزا و جرم شناسی) این است که برای درس مدنی و آیین دادرسی مدنی و تجارت وقت قابل توجهی اختصاص دهید و یادگیری این سه درس را مدیریت نمایید. نکات کلیدی و آزمونی حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری را نیز با استفاده از آزمون های آموزشی در ذهن خود تثبیت نمایید. وقت خود را روزانه طوری برنامه ریزی نمایید که عقب افتادگی ها جبران شود و وارد میدان رقابت شوید. به کمک خدای بزرگ و تلاش خود امیدوار باشید و در اولین فرصت ممکن شروع کنید. با آرزوی موفقیت شما دوست عزیز